Bezinwazyjny sposób na piękną skórę twarzy

Materiał partnera
2019-12-17

Twarz to nasza wizytówka, dlatego powinniśmy o nią szczególnie dbać. To właśnie na twarzy widoczne są pierwsze oznaki starzenia, zmarszczki, zapalenia skórne, ale przede wszystkim zmęczenie. Aby poradzić sobie z tymi wszystkimi niekorzystnymi oznakami warto regularnie wykonywać masaż twarzy. Pomaga on wygładzić skórę, zapobiega powstawaniu zmarszczek i ujędrnia skórę przez poprawę jej ukrwienia.

Co daje masaż twarzy?

Na twarzy podobnie jak w innych częściach naszego ciała znajduje się wiele mięśni, skóra oraz liczne naczynia. Podobnie jak korzystamy z relaksującego masażu pleców czy antycellulitowego masażu ud możemy postępować ze skórą twarzy. Masaż twarzy staje się popularna formą bezinwazyjnego sposobu walki ze zmarszczkami czy workami pod oczami. Regularne ugniatanie, opukiwanie opuszkami palców i wyginanie twarzy w sposób zalecany przez ekspertów daje efekty odmłodzenia i poprawia kondycję skóry twarzy. Wraz z wiekiem spada ilość kolagenu w komórkach ciała. Skutkuje to powstawaniem zmarszczek i szpecących kurzych łapek. Dlatego niezbędne jest systematyczne pobudzanie tkanek do działania oraz dostarczanie im kolagenu w postaci płynów lub tabletek. Umiejętne wykonanie masażu twarzy przez specjalistę dotlenienia, odżywienia skórę i wzmacnia często nie używane mięśnie twarzy. Dzięki lepszemu ukrwieniu skóry usunięte zostają zastoje limfatyczne oraz niechciane toksyny – pochodne procesów przemiany materii. Musicie wiedzieć, że zaleganie ich w organizmie ma negatywny wpływ na wygląd i kondycję skóry. Dlatego jeśli zastanawiacie się czy wykonać masaż twarzy to zdecydowanie go polecam.

Czy są przeciwwskazania do wykonywania masażu?

Masaż jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodził. Oczywiście zdarza się sytuacje, w których masaż może być bardzo bolesny, a skutki utrzymywać się przez kilka dni, ale to zawsze wychodzi nam na zdrowie. Warto jednak przez zabiegiem na twarz sprawdzić czy nie jesteśmy przeziębieni lub na naszej twarzy nie pojawiły się niepokojące objawy infekcji. Skóra twarzy jest bardzo delikatna i bogata w liczne naczynia krwionośne przez co narażona jest działanie wirusów czy niekorzystne warunki zewnętrzne jak kurz czy mróz. Dlatego jeśli na naszej twarzy zaobserwujemy zapalanie skóry, ropne zmiany trądzikowe czy stany zapalne jamy ustnej lub gardła powinniśmy powstrzymać się przed wykonaniem masażu. Nie zaleca się też stosować tej formy relaksu kiedy jesteśmy przeziębieni. Dlaczego? Poród tej prosty. W trakcie masażu pobudzamy nie tylko skórę do działania, ale możemy przenosić na opuszkach palców zarazki i niechcący możemy przenieść je po całej twarzy. Tego nikt z nas nie chce. Dlatego warto powstrzymać się przez klika dni, zaleczyć infekcje i dopiero później zdecydować się na masaż.

Opracowanie artykułu:

Mobilny Gabinet Masażu Danuta Krzykowska

ul. Władysława IV 1/87, 82-300 Elbląg warmińsko-mazurskie
e-mail
www