Piękne paznokcie to ważna sprawa dla każdej kobiety. Każdej z nich zależy na tym, aby wyglądały jak najlepiej, jednak jak łatwo się domyślić, mało która kobieta ma ochotę na codzienne malowanie paznokci tradycyjnymi lakierami. Dlatego właśnie coraz więcej kobiet decyduje się na manicure hybrydowy. Jest to doskonała alternatywa dla klasycznego manicure. Co warto wiedzieć o manicure hybrydowym? Sprawdź.

Na czym polega manicure hybrydowe?

Do manicure hybrydowego wykorzystuje się preparaty, które zawierają w sobie właściwości lakieru do paznokci oraz światłoutwardzalnego żelu. Wielu osobom wydaje się, że paznokcie hybrydowe to jest to samo co tipsy, lecz to błędne myślenie. Paznokcie hybrydowe wykonuje się na naturalnej płytce paznokcia, która przed zabiegiem musi być odpowiednio zmatowiona - a to wszystko po to, aby zwiększyć przyczepność lakieru hybrydowego.

Zanim udamy się na paznokcie hybrydowe, należy wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny. Na rynku znajdziemy ich bardzo wiele, dlatego też dokonanie właściwego wyboru często jest ciężkie. Warto wybierać renomowane miejsca - takie jak na przykład Beautyway Karolina Gierszewska, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że nasze paznokcie będą wyglądały tak, jak tego chcemy. Ponadto warto zaznaczyć, że w ofercie tego gabinetu znajdziemy wiele innych interesujących usług takich jak:

  • zabiegi na twarz
  • depilacja woskiem
  • zabiegi ujędrniające
  • paznokcie hybrydowe i żelowe
  • pedicure

Warto także podkreślić, że paznokcie hybrydowe możemy przedłużyć - wykonuje się to na szablonie, a do przedłużania stosuje się specjalną bazę przedłużającą. Następnie na paznokcie nakłada się bazę do lakieru hybrydowego. Kolejny krok to nałożenie 1-3 warstw lakieru hybrydowego i następnie przechodzimy do nałożenia topu. Należy zaznaczyć, że każdą z tych warstw należy utwardzać w lampie LED lub UV.

Jakie zalety ma manicure hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe to szereg różnych zalet, dlatego też nie ma co się dziwić, że tak wiele kobiet decyduje się na takie rozwiązanie. Jedną z największych zalet paznokci hybrydowych jest oczywiście ich znakomita trwałość - nie wymagają one żadnych poprawek nawet przez 3 tygodnie! Choć należy tutaj podkreślić, że wiele zależy od naturalnej płytki. Kolejną zaletą manicure hybrydowego jest to, że paznokcie są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia - takie jak złamania, ścieranie, a także inne.

Manicure hybrydowe to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy cieszyć się pięknymi paznokciami przez dłuższy czas. Paznokcie hybrydowe prezentują się fantastycznie, aż do czasu usunięcia hybrydy, więc nie musimy się martwić, że wystąpią jakieś problemy w codziennym funkcjonowaniu. W przypadku manicure hybrydowego nie ma mowy o żadnego rodzaju odpryskach, czy skórkach zalanych lakierem - które zawsze źle się prezentują.

Innym powodem, dla którego paznokcie hybrydowe cieszą się tak dużą popularnością, jest to, że hybryda daje możliwość tworzenia różnych ciekawych zdobień na paznokciach, dzięki czemu możemy stworzyć oryginalne paznokcie. Nie bez znaczenia jest także to, że nie musimy czekać, aż lakier wyschnie. Wystarczy jedynie na chwilę włożyć dłoń pod lampę, a następnie możemy przejść do wykonywania codziennych obowiązków.

Podsumowując, jak widzimy, warto zdecydować się na paznokcie hybrydowe, gdyż to rozwiązanie, które praktycznie ma same zalety. Poza tym warto zaznaczyć, że wizyta u manikiurzystki to również świetna forma relaksu, dlatego też jesteśmy pewni, że każdy znajdzie na nią czas!