Firmowa impreza to wyjątkowe wydarzenie. Może być zorganizowania w celu zintegrowania nowych pracowników z zespołem, uczczenia wyjątkowych osiągnięć lub celebrowania tradycyjnych świąt. Bardzo ważnym elementem każdej firmowej imprezy jest oczywiście przepyszny catering, który zdecydowanie umili spotkanie. Jaką firmę cateringową powinieneś wybrać i co warto zamówić?

Obiad czy przekąski?

Wszystko zależy od tego, gdzie będzie organizowana impreza. Jeśli decydujesz się na restaurację, obiad w postaci zupy lub przystawki i dania głównego będzie doskonałym rozwiązaniem. Jeśli jednak decydujesz się na zorganizowanie spotkania w siedzibie firmy, może to być problematyczne. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie zamówienie cateringu w postaci drobnych przekąsek. W ten sposób łatwiej trafić w gust wszystkich zaproszonych pracowników i nie trzeba martwić się zorganizowaniem profesjonalnej zastawy. Wystarczą niewielkie talerzyki, sztućce oraz kieliszki lub szklanki na napoje.

Gdzie zamówić catering?

Odpowiednia restauracja to już połowa sukcesu. W dzisiejszych czasach nowe jadłodajnie pojawiają się jak grzyby po deszczu, lecz większość z nich ma niewiele wspólnego z profesjonalnym cateringiem na imprezy okolicznościowe. Często są to bary szybkiej obsługi, które – choć oferują swoim klientom catering – nie jest on wysokiej jakości. Jednym z polecanych miejsc, które zachwyca smakiem i wyglądem potraw, jest catering U Barbórki. Jakie przekąski zamówić? W Stanach Zjednoczonych popularne są imprezy koktajlowe, na których królują właśnie drobne przekąski. Podawane są w niewielkich porcjach, aby łatwo było je zjeść i każdy mógł spróbować kilku przysmaków. Popularne są różnego zarówno desery słodkie (np. babeczki i mini tarty), jak i klasyczne przystawki na słono m.in. tatar lub talerze wędlin i serów.

Pamiętaj o specjalnych dietach!

Świat cały czas brnie naprzód, a w Polsce mamy coraz większą świadomość w zakresie zdrowego odżywiania. Wobec tego coraz więcej osób jest na specjalnych dietach. Mogą one wynikać zarówno z kwestii etycznych (np. diety wegetariańskie i wegańskie), jak i z powodów zdrowotnych. Mnóstwo osób nie toleruje w diecie laktozy, glutenu oraz dużej ilości cukru i tłuszczu. Warto wybrać takie przekąski, aby były dostosowane do diety wszystkich pracowników. Oczywiście nie chodzi o to, aby znaleźć potrawę dostosowaną do preferencji wszystkich. Decydując się na przyjęcie koktajlowe, możesz zamówić wiele przekąsek, a każda z nich będzie inna – część bezmięsna, niektóre bez cukru, a inne bez glutenu. Taki gest z pewnością zostanie doceniony przez pracowników, którzy są na specjalnej diecie i zwykle nie jadają poza domem.